Novinky

Akustické závěsy AKUSTIK

20. July 2011

Akustické požadavky na luxusní hotely jsou velmi rozdílné - ať už jde o pohlcování zvuku v maximálním provozu hotelu, optimální hlasitost řeči v přednáškového sálu, nebo soukromí v restauraci.

Akustické závěsy AKUSTIK

Používání dekorativních závěsů a římských rolet Akustik

Používání dekorativních závěsů a římských rolet Akustik nabízí ideální podmínky pro téměř všechny požadavky na prostorovou akustiku, protože tyto speciálně vyvinuté produkty mají zvukově-izolační účinek. Ukázalo se to ve vědeckých testech prostorové akustiky Fraunhoferova ústavu, kde splňují veškeré individuální požadavky.

Rozdíl mezi odrazivostí a absorpcí

Rozdíl mezi odrazivostí a absorpcí rolet

Výhody závěsů pro všechny komerční nemovitosti

Nežádoucí hluk je nejen nepříjemný, ale může také způsobit onemocnění na Vašem pracovišti i doma.

S akustickými závěsy, může být nepříjemný hluk jen nerušící pozadí. Tyto speciálně vyvinuté závěsy mají silný tišící účinek a přispívají ke zvýšení ergonomie na pracovišti, zajišťují pohodu a zvyšují produktivitu.

Architektura budovy a charakter prostorů hrají rozhodující roly pro vytvoření příjemné prostorové akustiky. Hluk může pocházet různých zdrojů: velké místnosti, vysoké stropy a hladké podlahy výrazně zvýší ozvěnu v prostoru. Moderní stavební materiály, jako je beton, sklo, sádra a dokonce i parketové podlahy neabsorbují téměř žádný zvuk. Vzniká-li hluk v prostoru, znamená to, že se jeho hlasitost nepříjemně násobí.

Trvalý hluk v pozadí může rychle vést ke snížení koncentrace a značného zvýšení napětí. Dokonce i nálada osob může být významně narušena nepříjemnou prostorovou akustikou. V tomto případě můžou závěsy nebo římské rolety Akustik pomoci vytvořit zdravý životní a pracovní prostor.

Závěsy jsou atraktivní a cenově přijatelnou alternativou ke klasickým pohlcovačům zvuku. Je i stejně účinný. Textílie mají širokou škálu možností pro realizaci (prostorové děliče, nástěnné a stropní plachty a závěsy) a umožňují se přiz působit každému prostoru k vytvoření požadovaného akustického prostředí.

Výsledky testů závěsů

Závěsy Akustik pomáhají vytvářet příjemné akustické prostředí. Zvukově-izolační vlastnosti těchto závěsů byly potvrzeny v komplexním testování Fraunhoferova Institutu. Akustický textil nabízí individuální řešení, jak se chránit proti nadměrnému hluku.

Akustické dekorační látky a závěsy významně přispívají ke zlepšení prostorové akustiky. Nabízí širokou škálu konfigurací s atraktivním designem ve formě záclony, římské rolety, prostorové přepážky, posuvné příčky, obkladů stěn a stropů - jednoduše odpovídají individuálním požadavkům.

Zvuk se skládá z molekul vzduchu v pohybu

Struktury zavěsů Akustik vytváří póry, které částečně přeměňují kinetickou energii molekul vzduchu na tepelnou. Tím dochází ke snížení intenzity zvuku.

Výsledky testů Fraunhoferova ústavu potvrzují tišící efekt našich závěsových dekoračních látek

Starší články

01/15/2011 Optimalizace denního světla na pracovišti

Kategorie Nejnovější realizace
Baldachýny

mapa stránky