Novinky

Nejsou rolety jako rolety

22. January 2012

Typů rolet je mnoho: římské rolety, vídeňské rolety, screenové rolety, navíjecí rolety, rolety sky-light a další. Dnes si představíme několik nejrozšířenějších typů role.

Nejsou rolety jako rolety

Není roleta jako roleta

V posledních několika letech je konečně na ústupu mýtus o „zelených vystřelovacích roletách“, které si někteří z nás pamatují z mládí.
Firma Adrems již více než 10 let pomáhá vracet dobré jméno kvalitním roletám mnoha typů a stala se s nabídkou vlastních produktů nové generace průkopníky v oblasti problematiky stínící techniky.

Dnes je obvyklé setkat se s názvy jako římské rolety, rakouské rolety, kapotované rolety, screenové rolety, rolety sky-lihgt rolety, rolety OMP plus pro velko formátové produkty, elektrické rolety, projekční rolety, akustické rolety, thermo rolety využívající především látky Helioscreen a Soltis, Black-outové rolety, rolety s TREVIROU CS a mnoha dalších druhů rolet, jenž nemají český ekvivalent. Na trh však každoročně přichází i novinky, které materiálově i systémově rozšiřují nabídku rolet pro bytovou i komerční sféru.

Základní názvosloví tradičních interiérových rolet


Navíjecí rolety

Navíjecí rolety, nebo-li řetízkové rolety, jsou v současné době nejrozšířejnějším druhem rolet v České republice. Alternativou řetízkového mechanismu je provázek nebo motorický pohon. Původně se používaly zejména v kancelářích, kde pomáhaly vytvářet rovnoměrné osvětlení po celé místnosti. Nyní si rolety nacházejí cestu i do obytných prostor. Uživatelé ocení jejich jednoduchou obsluhu, údržbu a velký výběr kvalitních a zároveň elegantních materiálů . Tyto rolety jsou také cenově nejdostupnější.


rolety

Římské rolety

Dle názvu se může zdát, že římské rolety byly vynalezeny v Římě. Ve skutečnosti se jako první začaly římské rolety používat ve středomoří a Římany byly později zpopularizovány po celé Evropě. Oproti navíjecím roletám mají římské rolety jiný navíjecí mechanismus, jenž umožňuje elegantně vyhrnovat a spouštět látku. Řimské rolety budou vždy výrazným prvkem vaší domácnosti či kanceláře, proto je výběr látky římské rolety opravdu důležitý. Naši designéři díky obrovské nabídce materiálů dokážou navrhnout vhodný typ římské rolety i pro váš interiér.


římské rolety

Vídeňské rolety

Vídeňské rolety, někdy též překládány jako rakouské rolety, nejsou tak běžné jako římské rolety. Jejich technologie ovšem z římských rolet vychází. Díky chybějícím výztužím však mají romatické obloukovité řasení, které pomáhá zútulnit zejména klasický či romantický interiér. Vídeňské rolety jsou vhodné všude tam, kde chcete spojit krásu a eleganci klasických závěsů s praktičností moderních rolet.


vídeňské rolety

Rolety sky-light a rolety do šikmých oken

Vytahovací rolety jsou vzhledově identické s navíjecími roletami s tím rozdílem, že mechanismus je umístněn v dolní části okna. Tato roleta nemá řetízek, používá se napínací pružina s protitahem.
Jednotlivé mechanické vytahovací rolety jsou vhodné předvším na zakrytí menších ploch, avšak jejich kombinací lze zakrýt velké celky v šikmých ateliérových oknech.


vytahovací rolety

Rolety OMP plus

Rolety se speciální řetízkovou mechanikou pro velkoformátové výrobky využívající integrovanou nadlehčovací pružinu, která umožňuje komfortnější ovládání rolet s těžšími textiliemi.


rolety

Akustické rolety

Akustická absorbace zabraňuje zvukovým vlnám v odrazu v místnosti. Tato vlastnost by neměla být zaměňována se zvukovou izolací, která zabraňuje šíření zvuku do dalších místností. Materiál pohlcuje zvuk , přičemž jsou vibrace zvuku měněny na molekuly tepla. Tímto způsobem je zvuk praticky redukován, což vlastně znamená snížení hluku (negativní hluk) v místnosti. Materiály jsou vhodné do velkoplošných kanceláří, veřejných prostor nebo funkcionalistických interiérů pro zlepšení akustiky.

Kategorie Nejnovější realizace
Baldachýny

mapa stránky