Síť proti hmyzu PDS 28

Síť proti hmyzuSíť proti hmyzu

Od října 2006 se v naší nabídce nachází i exkluzivní plisované protihmyzové sítě na dveře s označením PDS 28. Plisované sítě proti hmyzu představují revoluční pokrok v boji proti létajícímu hmyzu a nahradily problémové dveřní navíjecí sítě. Tato dveřní síť proti hmyzu je určená především pro montáž do ostění dveřních výklenků před terasové nebo vchodové dveře rodinných domů.

Maxilální rozměry této sítě naleznete v postranním panelu.Její výhodou je možnost oboustranného ovládání. Jednoduchý mechanismus zabezpečuje hladkou manipulaci při ovládání bez použití navíjecích součástí. Plisované sítě na dveře jsou určené na ochranu před létajícím hmyzem. Síťovina (pliss) je propletena kevlarovými vlákny, které vynikají vysokou pevností. Ve velké míře zachytává ve svých záhybech nečistoty venkovního prostředí - alergény (prach, pyl) a pomáhá tak zlepšovat životní prostředí alergiků.

V standardní nabídce se nachází černá a šedá síťovina. Černá plisovaná síťovina nabízí velice dobrou průhlednost. Svým vzhledem síť proti hmyzu nepůsobí rušivě při pohledu z interiéru ani z exteriéru. Je ideální při použití na okná a dveře rodinných domů a bytů.

Síť proti hmyzuSíť proti hmyzu
Síť proti hmyzuSíť proti hmyzu

Vlastnosti sítě proti hmyzu

Síť proti hmyzu se skládá z vodícího rámu a posuvné sítě. Vodící rám může být po celém obvodu široký 35 mm nebo na spodní straně snížený na 20 mm. Všechny profily sítě proti hmyzu jsou vyrobené z extrudovaného hliníku. Povrchová úprava profilu je buď elox nebo vypalovaná práškovaná barva. Plisovaná síťovina s velikostí záhybu 22 mm je vyrobená z PVC vlákna stabilního vůči UV záření. V nabídce je v barvě šedá nebo černá. Síť proti hmyzu je vedená systémem pevně napnutých kevlarových šňůr. Napínání kevlarových šňůr zabezpečují pružiny zabudované ve vodících lištách. Díky přesnému nastavení vodících šňůr zůstává posuvný profil v libovolné poloze. Síťovina je propletena kevlarovými vlákny, které vynikají vysokou pevností. Plisovaná dveřní síť proti hmyzu je určená především pro montáž do ostění dveřních výklenků před terasové nebo vchodové dveře rodinných domů. Ve spojení s pomocnými L-profily (40 x 20 mm,60 x 20 mm, 70 x 30 mm), které umožňují síť namontovat i na nerovný podklad je možné síť namontovati čelně na rám dveří.

Použití a údřba sítě proti hmyzu

Síť proti hmyzuSíť proti hmyzu

Ovládání sítě proti hmyzu se vykonává pomocí vytáhnutí a stáhnutí posuvného profilu. Díky přesnému nastavení vodících kevlarových šňůr zůstává posuvný profil sítě v libovolné poloze. Pro správnou funkci plisované okenní sítě POS musí být montážní plochy na sebe kolmé a posunu sítě proti hmyzu nesmí bránit žádná překážka jako např. klika apod.

Drážka v profilu sítě proti hmyzu umožňuje shrnování a rozhrnování sítě ručně uchycením za drážku, je však možné objednat i venkovní černé plastové madlo pro jednodužší manipulaci, nebo pro případ, že uživatel má hrubé prsty. Shrnování a rozhrnování sítě proti hmyzu vykonávejte vždy v přímém směru. Spodní vodící profil pravidelně zbavujte hrubých nečistot povysáváním, aby nedošlo k zanesení mechanismu štěrkem, nebo jinými hrubými nečistotami. Může to mít za následek znefunkčnění sítě proti hmyzu. Síť nedoporučujeme v zimním období demontovat. Stačí ji shrnout do boku.

Plisované sítě na dveře nevyžadují zvláštní údržbu. Plisovaná síťovina a napínací kevlarové šňůry jsou háklivé na poškození ostrými předměty, proto se sítí manipulujte opatrně. Síťovina ve velké míře zachytává ve svých záhybech nečistoty venkovního prostředí - alergény (prach, pyl) a pomáhá tak zlepšovat životní prostředí alergiků. Při čištění stačí síťovinu povysávat nebo utřít vlhkým hadříkem. Rám sítě je je možné umýt hadříkem namočeným do vody s přídavkem saponátu. Nepoužívejte agresivní chemické prostředky.Dveřní síť proti hmyzu

Parametry sítě proti hmyzu

Rozměry sítě proti hmyzu
Šířka min. 10 cm
max. 240 cm
Výška min. 10cm
max. 260 cm
Plocha max. 5 m2

mapa stránky