Novinky

Trevira CS - tkaniny zpomalující hoření

20. July 2011

Výzkum příčin vzniku požáru ukazuje, že textilie mohou výrazně přispět k rozšíření požáru. Tkaniny Trevira Trevira CS významně snižují hořlavost látek a splňují důležité předpisy o požární bezpečnosti na celém světě.

Trevira CS - tkaniny zpomalující hoření

Hořící záclony zničí celý byt!

Podívejte se článek a video zde

Trevira CS je modifikovaný polyester, který obsahuje nehořlavé komponenty
(C = Comfort, S = Safety – bezpečnost)

Srovnávací požární test zobrazuje rychlost, při které se může šířit požár v pokoji s běžnou textilií - a dokazuje, že je možné, aby se zabránilo nebezpečí vzniku požáru s tkaninami zpomalujícími hoření - Trevira CS.
Tkaniny Trevira CS zabraňují rozšíření požáru, protože se skládají ze speciálních nehořlavých vláken a přízí.

Proč potřebujeme těžce vznětlivé textilie?

V České republice dojde asi k 21.000 požárů ročně
Bilance: ročně cca 130 mrtvých, 1.000 zraněných
Většina obětí umírá ne na popáleniny, ale v důsledků nadýchání toxických plynů
Redukce rizika zničení budov
Redukce škod na majetcích
Redukce rizika zničení důležitých dokumentů a památek
Růst všeobecného povědomí o bezpečnost

Požáry v domácnostech

Hasiči jich likvidují každý den v průměru sedm - zničí denně majetek téměř za 800 tisíc korun, za posledních pět let se škody vyšplhaly na 1,4 miliardy korun.

Statistika požárů v ČR

Když textil nehoří

Pokud jsou záclony nebo závěsy vyrobeny z materiálu obsahujícího látky zpomalující hoření, od plamene svíčky nevzplanou, vlákna se v místech kontaktu jen pomalu roztaví a během chvilky oheň uhasne. Nejenže se nerozhoří plameny, ale ani se z nich nezačne uvolňovat některá z nebezpečných zplodin - kysličník uhelnatý či uhličitý, kyanovodík, fosgen, kyselina chlorovodíková či chlór. Ochrana vydrží po celou dobu životnosti textilie, praní ani stárnutí materiálů na její účinnost nemají vliv.

Nehořlavé textilie

"Dostatečnou ochranu dokáže nabídnout i malé množství organofosforečných látek, které zpomalují hoření. Tato jejich schopnost tkví v molekulárním řetězci. Chránit tak lze záclony, závěsy, matrace, ložní prádlo, přikrývky i další výrobky."

"Rozdíl v ceně "nehořlavých" záclon či závěsů není až tak výrazný, u jednoduchých hladkých materiálů se navýšení pohybuje kolem 20 procent. Určitě je příjemné také to, že textilní materiály s touto ochranou jsou antialergenní a lze je recyklovat. Není nutná ani dodatečná nehořlavá úprava zatěžující životní prostředí. I při vystavení extrémnímu působení světla zůstává na rozdíl od přírodních zachována pevnost vláken," tvrdí Hana Topiarzová z firmy Trevira GmbH, která si nechala patentovat materiál Trevira CS.

TREVIRA textilie pro stíníci techniku

TREVIRA textilie pro stíníci techniku

TREVIRA záclony a závěsy

TREVIRA záclony a závěsy

TREVIRA dekorační a potahové látky

TREVIRA dekorační a potahové látky

Kategorie Nejnovější realizace
Baldachýny

mapa stránky