Záclony

Záclony jsou standardním stínícím prvkem. Jejich základní funkce je zabránit nežádoucím pohledům z exteriéru při denním světle.

Záclony mají také dekorační funkci. Tím není myšleno pouze vzorování a vytkávání ornamentů či leptání na záclonách, ale také trendová barevnosti a struktura záclon.

V současnosti jsou standardně a nejčastěji využívány bílé hladké polyesterové materiály.

Organtýny jsou oblíbené pro svoji vlastnost, která umožňuje maximální průsvit denního světla při zamezení nežádoucích průhledů z venku.

Trend 2019

Trendem a námi propagovaným řešením záclonového stínění je použití přírodních materiálů (nebo jejich směsí). Doporučujeme například směsi přírodních lněných materiálů s polyesterem. Záclony mají přírodní vzhled, zajímavou barevnost i snadnější údržbu.

Ve světě jsou stále oblíbenější lněné záclony i se svým charakteristickým vzhledem, který ne každému vyhovuje. Podle našeho názoru však tyto záclony ve světě designu ještě neřekli své poslední slovo.

Záclony jsou nejčastěji doplňovány dekoračními látkami (závěsy), které přebírají večerní funkci, či chrání interiér před slunečními paprsky či přebírají roli zatemněni.

Záclony jsou často kombinovány s venkovními roletami, interiérovými látkovými roletami nebo venkovními žaluziemi. V takových případech se nabízí použití takových záclon, které mohou plnit i dekorativní funkci. Je vhodné se zaměřit právě na barevné ladění.

Záclony v kombinaci s roletami

Pro zákazníky typu „záclony nikdy“ nabízíme řešení v podobě kombinacelátkové rolety s materiálem screen nebo se speciálním vysoce průhledným roletovým materiálem sheer, který přebírá funkci záclony, přičemž interiér si zachovává svůj technický ráz. Více o roletových látkách ZDE.

V kolekci také propagujeme hustěji tkané záclony, které jsou specifickou hmotnosti i průhlednosti na rozhraní funkce záclony a závěsu. Přes den mohou být tyto záclony trvale roztaženy a fungují jen jako občasná clona, nebo mají jen dekorační funkci. Vhodné materiály – len, trevira, polyester.Závěsy

Novinka roku 2020

Akustické záclony
Tři funkce v jedné látce:

  • Průsvitnost
  • efektivní pohlcování zvuku
  • nehořlavost

Víte že...

Luxusnější řadu představují záclony z příjemných nehořlavých materiálů - TREVIRA CS

Ukázka z realizace adrems

Meziokenní rolety a závěsy

Meziokenní rolety a závěsy. Realizace RD Praha 6.

mapa stránky