Akustické látky

Hlučnost v obytných prostorách nebo v kancelářích je nejen nepříjemná, ale může i škodit našemu zdraví.

Při použití textilie AKUSTIK je možné nepříjemnému hluku v pozadí zabránit. Tyto textilie mají speciálně vyvinutý efekt pro absorpci zvuku a tím zajišťují větší pohodu a mohou zvýšit produktivitu.

Na jakém principu tyto zvukově izolační materiály fungují?
Zvuk se skládá z molekul vzduchu, které jsou v pohybu.
Tkané struktury záclony AKUSTIK vytváří póry, které částečně přeměňují kinetickou energii molekul vzduchu na tepelnou energii. To znamená, že část intenzity zvuku se snižuje.

Vzorník akustických dekoračních látek, které dosahují koeficientu zvukové absorce od hodnoty 0,8 do 0,85 si můžete prohlédnout ZDE.U kvalitní architektury budovy je nutné se akustikou zabývat. Vznik hluku může mít různé příčiny: velké a volně zařízené pokoje, vysoké stropy, hladké podlahy a povrchy obecně. Toto může významně zvýšit ECHO v prostoru.

Moderní stavební materiály jako je beton, sklo, sádra a dokonce i parketové podlahy nejsou schopny absorbovat téměř žádný zvuk. To znamená, že se pro nás hladina hluku může stát nepříjemnou.

Stálý hluk v pozadí může vést ke snížení koncentrace a výraznému zvýšení stresu. Dokonce i osobní nálada může být významně narušena nepříjemnou prostorovou akustikou. V tomto ohledu záclony AKUSTIK mohou pomoci vytvořit hodnotnější životní a pracovní prostor.

Látka je atraktivní a stejně účinnou rentabilní alternativou ke konvenčním tlumičům hluku. Místo dělících stěn a stropů můžeme použít akustické plachty a závěsy.

Dekorační látky tak významně přispívají ke zlepšení prostorové akustiky. Ať už jde o standardní záclony a dekorace, prostorové přepážky, posuvné příčky, obklady stěn a stropů, dekorační látky nebo interiérové látkové rolety.

Tyto záclony jsou vhodné pro všechny komerční nemovitosti i obytné interiéry, zvláště funkcionalistické.Nehořlavé látkyZpět na: Sortiment > Záclony, dekorační a bytové textilie > Speciální závěsy, záclony a dekorační látky

Novinka roku 2020

Akustické záclony
Tři funkce v jedné látce:

Průsvitnost
efektivní pohlcování zvuku
nehořlavost

Ke stažení

Víte že...

Nehořlavé textilie Trevira CS vykazují v případě toxicity kouřových plynů zdaleka nejpříznivější hodnoty ve srovnání se všemi podobnými textiliemi.

Ukázky z realizací Adrems

Japonské posuvné stěny

Realizace japonských posuvných stěn
Česká spořitelna Na Příkopě, Praha 1.

mapa stránky