Nehořlavé látky

Výzkum příčin vzniku požáru ukazuje, že textilie mohou výrazně přispět k rozšíření požáru. Tkaniny Trevira CS významně snižují hořlavost látek a splňují důležité předpisy o požární bezpečnosti na celém světě.

Trevira CS - tkaniny zpomalující hoření

Trevira CS je modifikovaný polyester, který obsahuje nehořlavé komponenty
(C = Comfort, S = Safety – bezpečnost)

Srovnávací požární test zobrazuje rychlost, při které se může šířit požár v pokoji s běžnou textilií - a dokazuje, že je možné, aby se zabránilo nebezpečí vzniku požáru s tkaninami zpomalujícími hoření - Trevira CS.

Tkaniny Trevira CS zabraňují rozšíření požáru, protože se skládají ze speciálních nehořlavých vláken a přízí.

Proč potřebujeme textilie s potlačenou vznětlivostí?

  • V České republice dojde k asi 21.000 požárů ročně
  • Bilance: ročně cca 130 mrtvých, 1.000 zraněných
  • Většina obětí umírá ne na popáleniny, ale v důsledků nadýchání toxických plynů
  • Redukce rizika zničení budov
  • Redukce škod na majetcích
  • Redukce rizika zničení důležitých dokumentů a památek
  • Růst všeobecného povědomí o bezpečnosti
  • Prevence požárů v domácnostech

Dobrá zpráva?
Při požáru v bytě asi neuhoříte.

Špatná?
Při požáru s klasickými závěsy snadno zemřete na otravu toxickými zplodinami.

Díky „nehořlavým" závěsům se nezačne uvolňovat některá z nebezpečných zplodin - kysličník uhelnatý či uhličitý, kyanovodík, fosgen, kyselina chlorovodíková či chlór.

Statistika požárů v ČR

Statistika požárů v ČRStatistika požárů v ČR

Když závěsy nehoří

Pokud jsou záclony nebo závěsy vyrobeny z materiálu obsahujícího látky zpomalující hoření, od plamene svíčky nevzplanou, vlákna se v místech kontaktu jen pomalu roztaví a během chvilky oheň uhasne. Nejenže se nerozhoří plameny, ale ani se z nich nezačne uvolňovat některá z nebezpečných zplodin - kysličník uhelnatý či uhličitý, kyanovodík, fosgen, kyselina chlorovodíková či chlór. Ochrana vydrží po celou dobu životnosti textilie, praní ani stárnutí materiálů na její účinnost nemají vliv.

Nehořlavé textilie

„Dostatečnou ochranu dokáže nabídnout i malé množství organofosforečných látek, které zpomalují hoření. Tato jejich schopnost tkví v molekulárním řetězci. Chránit tak lze záclony, závěsy, matrace, ložní prádlo, přikrývky i další výrobky."

„Určitě je příjemné také to, že textilní materiály s touto ochranou jsou antialergenní a lze je recyklovat. Není nutná ani dodatečná nehořlavá úprava zatěžující životní prostředí. I při vystavení extrémnímu působení světla zůstává na rozdíl od přírodních zachována pevnost vláken," tvrdí Hana Topiarzová z firmy Trevira GmbH, která si nechala patentovat materiál Trevira CS.Antibakteriální látkyZpět na: Sortiment > Záclony, dekorační a bytové textilie > Speciální závěsy, záclony a dekorační látky

Víte že...

Rozdíl v ceně „nehořlavých" záclon či závěsů není až tak výrazný, u jednoduchých hladkých materiálů se navýšení pohybuje kolem 20 procent

Víte že...

Hasiči likvidují každý den v průměru sedm požárů - denně zničí majetek téměř za 800 tisíc korun, za posledních pět let se škody vyšplhaly na 1,4 miliardy korun.

ukázky z realizací Adrems

Velkoplošná luxusní roleta

Tato Roleta OMP se vyznačuje zesílenou 38m točí, ta zabraňuje deformovaní (pruhnutí) tvaru rolety i při delší rozponech. Tyto rolety se obvykle vyrábějí do šířky 3m.

mapa stránky