Markýzy

MarkýzaMarkýza

Venkovní markýzy jsou důmyslná venkovní zařízení. Vytvoří z Vaší zahrady či terasy další obytný prostor. Markýza ochrání před škodlivým UV zářením nejen Vás a Vaše domácí mazlíčky ale i Váš venkovní nábytek. Všechny naše markýzy Vám umožní užívat si vice čerstvého vzduchu za horka i za mírného deště a to po dlouhé roky, jelikož jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů. Důkazem je nabídka dlouhodobé záruky.

Nejrozšířenější jsou terasové markýzy, jež jsou podélně ukotveny ke zdi domu nebo bytu

Dalším oblíbeným typem jsou tzv. kazetové markýzy. Markýzový mechanismus tj. motor a ramena, je umístěn v ochranném boxu. Díky tomu mají venkovní markýzy delší životnost a jsou lépe chráněny před znečištěním
Kazeta skryje nevzhledná ramena a proto se nemusí používat krycí volán. Novinkou je kazetová venkovní markýza s kruhovým profilem boxu. Ta při uzavřeném stavu ani jako markýza nevypadá, ale stává se vlastně designovým doplňkem fasády.

Naopak hranatý box markýzy lze zase vhodně zabudovat do roviny fasády čímž se stane nenápadným prvkem.

Každá markýza má své specifické vlastnosti. Aby klientovi sloužila co nejlépe, je důležitý výběr správného typu s ohledem na konkrétní místo instalace. S tím Vám poradí naši kvalifikovaní pracovníci.

Součástí markýz může být i volitelné příslušenství jako integrovaná světla či přímotop, takže nyní si můžete užívat pobytu na terase i v nočních hodinách.

Dále nabízíme I pergolová zastínění, která jsou určena i k exponovaným stanovištím, kde rychlost větru může dosahovat i 100 km/hod

Typy markýz

Terasové markýzy

Terasové markýzy
Terasové markýzy jednoduše vytvoří z Vaší terasy nebo balkónu další obytný prostor. Všechny markýzy Vás ochraňují před UV zářením či deštěm a zároveň umožňují pobyt na čerstvém vzduchu.
Pokračovat
markyza-sigma

Pergolové kazetové markýzy

Pergolové kazetové markýzy
Pergolové markýzy jsou zespodu podepřené, čímž se zvyšuje jejich stabilita a prostorová tuhost. Slouží jako přístřešek a sluneční clona teras.
Pokračovat
markyza-sigma

Volně stojící pergolové markýzy

Volně stojící pergolové markýzy
Terasové markýzy umožňují vytvořit z jakéhokoliv místa na Vaší zahradě příjemný obytný prostor. Terasové markýzy nepotřebují žádnou kotvící stěnu.
Pokračovat
markyza-sigma

Dvojité terasové markýzy

Dvojité terasové markýzy
Oboustranné terasové markýzy nepotřebují kotvící zeď a poskytují spoustu prostoru pro Vaše hosty. Tyto markýzy jsou vhodné nejen pro komerční užití.
Pokračovat
markyza-sigma

Markýzové zástěny

Markýzové zástěny
Markýzové zástěny chrání Vaše soukromí na zahradě, terase či balkóně. Všechny naše zástěny umožňují velmi snadnou manipulaci.
Pokračovat
markyza-sigma

Okenní markýzy

Okenní markýzy
Okenní markýzy zabrání přístupu přímého slunečního svitu do Vašeho bytu či domu, zároveň ale nedojde k jeho úplnému zatemnění. Markýza odkloní sluneční paprsky dříve než prostoupí oknem, tím pomáhá udržet příjemné prostředí v místnosti.
Pokračovat
markyza-sigma

Markýzové stínící plachty

Markýzové stínící plachty
Novinka na trhu. Markýzové stínící plachty kombinují výhody navíjecího mechanismu markýzy a futuristického designu stíních plachet.
Pokračovat
markyza-sigmaTerasové markýzy

mapa stránky